Nowy Rok to zawsze nowe postanowienia, nadzieje, aspiracje i szanse. Zmiana daty działa na nas korzystnie wręcz symbolicznie. Dodaje motywacji i siły do działania. Nadchodzący rok 2019 to okazja, żeby odmienić swój styl życia, zadbać o siebie, przejść na dietę, zrzucić parę kilo i może zacząć uprawiać jakiś sport. To wszystko można osiągnąć w 2019 r. Podpowiedzi być może udzieli nasz dietetyczny horoskop.

KOZIOROŻEC
22 grudnia – 19 stycznia
Ciężko pracujące i zdyscyplinowane Koziorożce zrobią wszystko, żeby uzyskać to, czego pragną – nawet jeżeli efekty nie przychodzą natychmiast. Ich wrodzona cierpliwość będzie ogromnym atutem podczas odchudzania. Zrzucone kilogramy wzbudzą podziw i szacunek kolegów. Dla Koziorożców odzyskanie dawnej figury to tylko kwestia czasu.
WODNIK
20 stycznia – 18 lutego
Typowe Wodniki to osoby myślące nieszablonowo i odczuwające głęboką więź z naturą. Podoba się im rosnąca moda na wszystko co ekologiczne i naturalne. Wodniki wsłuchają się w potrzeby własnego ciała wprowadzając do diety soki warzywne. W tym roku staną się ich fanami.
RYBY
19 lutego – 20 marca
Zmienne i podatne na wpływy wyznają zasadę „wszystko jest możliwe, ale nie próbuj robić rzeczy, które Cię przerastają”. Nie są wielbicielami intensywnych przeżyć i smaków, nie lubią zmian i niechętnie dają się przekonać do nowości, dlatego przejście na dietę traktują jako karę albo wyzwanie ponad ich siły. Potrzebować będą w tym roku wsparcia – „kogoś do ćwiczenia razem” i „do bycia razem na diecie”. Jeśli znajdą taką osobę mogą liczyć na zrzucenie zbędnych kilogramów już w pierwszej połowie roku.
BARAN
21 marca – 19 kwietnia
Pewne siebie i towarzyskie Barany chętnie spotykają się przy stole pełnym wyszukanych dań i kulinarnych eksperymentów. Są odważne w odkrywaniu smaków z całego świata, ale lubią też kuchnię polską, taką tradycyjną, dość ciężką i mało dietetyczną. Dlatego w 2019 muszą uważać na liczbę spożywanych kalorii i nadmiar tłuszczy w diecie. Warto zadbać o właściwy poziom cholesterolu i cukru. Z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie produktów bogatych w błonnik.
BYK
20 kwietnia – 20 maja
Dla Byków przyjemności i dobre smaki to esencja istnienia. Nie dla nich asceza i restrykcyjne diety – te tematy są tabu. Byki czerpią z życia pełnymi garściami! Jeśli mają czas znakomicie odnajdują się w kuchni. Swoich gości potrafią zaskoczyć nie tylko wyszukanymi daniami , ale również trafnie dobranymi trunkami. W 2019 przyjdzie im zapłacić za udane życie towarzyskie kilkoma nadprogramowymi kilogramami. Ratunkiem dla towarzyskich Byków jest sport i rezygnacja ze smażonych produktów. Czas pożegnać grilla.
BLIŹNIĘTA
21 maja – 20 czerwca
Ciekawe świata i otwarte na nowe wyzwania Bliźnięta, zaczną od kliku zmian: ograniczą spożycie cukru, wyeliminują żywność wysokoprzetworzoną. Swoimi doświadczeniami i efektami zarażą znajomych i rodzinę, stając się prekursorami wprowadzania zdrowych nawyków żywieniowych. Z pewnością rok 2019 należy do Bliźniąt – to właśnie one osiągną największe sukcesy w odchudzaniu. Niestety zmian związanych z aktywnością fizyczną u Bliźniąt nie należy się spodziewać. To oczywiście nastąpi, ale w późniejszym czasie.                                                                                                                                                                                                     RAK
21 czerwca – 22 lipca
Raki nie są wielbicielami szaleństw kulinarnych – preferują tradycyjne, dobrze znane smaki. Jako wielbiciele czekolady Raki zapominają o złotym środku- umiarze. W domu zawsze mają mały zapasik tego specjału – tak na wszelki wypadek, na smutek, na frasunek, dla przyjemności. Raki w 2019 powinny zainteresować się dietą warzywno- owocową. Jej wprowadzenie z pewnością osłodzi życie, poprawi samopoczucie, ale również czyści organizm.
LEW
23 lipca – 22 sierpnia
Zodiakalne Lwy mają w sobie coś wyjątkowego i przykuwającego uwagę otoczenia. Lubią być podziwiane. Nie znoszą nudy i przewidywalności i nigdy nie zadowolą się półśrodkami. Cenią wyrafinowane smaki, często spotykają się ze znajomymi na mieście lub w domu. Lwy są wyjątkowymi estetami, a urządzane przez nie przyjęcia to zawsze urzekające widowisko kulinarne – piękny wygląd potraw cenią na równi z ich smakiem niestety zapominając, że czas spożywania posiłków ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, samopoczucia i figury. W tym roku Lwy powinny zadbać o regularne spożywanie posiłków wciągu dnia i nie objadać się na noc.
PANNA
23 sierpnia – 22 września
Wielbiciele porządku dbają nie tylko o swoje otoczenie, ale również – a może przede wszystkim – o dietę. Rzadko pozwalają sobie na kulinarne wyskoki, a ich ulubione potrawy innym mogą wydawać się zbyt ascetyczne. Panny wybierają proste potrawy, nieskomplikowane w przygotowaniu. Panny w 2019 roku postawią na dietę śródziemnomorską. Wprowadzą do niej świeże produkty, wyeliminują wieprzowinę i gotowe wędliny. Jeśli komuś będziecie zazdrościć nienagannej figury z pewnością będzie to Panna.
WAGA
23 września – 22 października                                                                                                                                                                                       Wagi dążą do osiągnięcia harmonii w życiu, a w poszukiwaniu złotego środka chętnie spróbują naprawdę wielu nowości. Los pchnie ich do nowych miejsc, postawi przed nimi wyzwania jakich się nie spodziewają. Czekają ich w tym roku liczne podróże, z których przywiozą nowe pomysły i doświadczenia, w tym kulinarne. Wagi od lat marzą, aby zrezygnować z jedzenia mięsa, ten rok będzie dla nich przełomowy. Jeśli jakiś znak ma szansę na porzucenie mięsa z dnia na dzień to tylko Waga.
SKORPION
23 października – 21 listopada
Najbardziej tajemnicze ze wszystkich znaków Zodiaku Skorpiony dążą uparcie do osiągnięcia sukcesu, intuicyjnie wyczuwając, gdzie leżą jego źródła i bezbłędnie wykorzystując każdą możliwą okazję. Mocny i wyrafinowany charakter wymagających Skorpionów uszczupli w tym roku grono ich znajomych. Nie każdy podoła wyzwaniom jakie postawią sobie Skorpiony. Dla nich postanowienia noworoczne będą z najwyższej półki – maratony, góry, treningi kondycyjne, nauka nurkowania. W tym roku Skorpiony spełnią swoje najśmielsze marzenia. Nic ich nie powstrzyma.
STRZELEC
22 listopada – 21 grudnia
Kochające wolność i otwarte na świat Strzelce są wielbicielami zmian i podróży – kolejną wycieczkę planują jeszcze przed powrotem do domu z poprzedniej. Niestety są niecierpliwe i niezdyscyplinowane. Jak co roku będzie im trudno opanować sztukę jedzenia 5 posiłków w ciągu dnia. Potrzebują kogoś kto zadba o tak przyziemne sprawy jak zakupy czy gotowanie. Być może wtedy będzie im łatwiej realizować swoje dietetyczne plany.

3 dni GRATIS!

Wybierz dowolny typ diety na 30 dni, a 3 dni otrzymasz GRATIS!