Jakie korzyści niesie zamawianie i stosowanie diety pudełkowej opowie Przemek Woś – od roku jest na cateringu dietetycznym DIETA FIGURA.

Od 5 lat biegałem i intensywnie ćwiczyłem. Forma była, była kondycja, waga trochę spadła i stanęła w miejscu. 100 kg na liczniku i ani grama w dół. W takiej sytuacji kiedy ćwiczysz, wylewasz pot, a waga stoi w miejscu człowiek pyta sam siebie: po co mi to? Przecież nie o to chodziło!

Wiedziałem, że gdzieś jest problem. Intuicyjnie czułem, że to jest związane z dietą i sposobem odżywiania. Pomyślałem: gotowanie, liczenie kalorii i zakupy wymagają zaangażowania, zajmują naprawdę dużo czasu – nie wiedziałem jak sobie z tym poradzę. Zdecydowałem się na zamawianie cateringu dietetycznego. Bez diety pudełkowej nie ruszyłbym z miejsca.

I to była dobra decyzja!

Czy na diecie pudełkowej można schudnąć?

Można schudnąć bez problemów i wyrzeczeń. Najpierw potrzebna jest konsultacja dietetyczna podczas, której dobiera się odpowiednią dietę. Później ustala się kaloryczność. Reszta jest już czystą formalnością – zamawiasz catering dietetyczny. Odbierasz posiłki w domu. Jesz regularnie 5 posiłków co 3 godziny. I co najważniejsze jesz do syta. Nie jesteś głodny i chudniesz – waga spada.

Czy są inne plusy zamawiania diety pudełkowej?

Nie zastanawiasz się co ugotować i co kupić. Nawet nie robisz zakupów. Nie gotujesz. Nie liczysz kalorii. Nawet nie zmywasz naczyń. Wygoda to ogromny plus.

Dziś wiem, że treningi to tylko 30 % sukcesu, 70 % zależy od diety. Równie ważne jest to, co jemy, jak i to, kiedy jemy. Podstawą naszej diety powinny być produkty dobrej jakości oraz sposób obróbki termicznej. Pamiętajcie dobra dieta to podstawa, do tego włączcie trening i z pewnością wiele zmienicie w swoim życiu.

POWODZENIA

Przemek Woś

 

 

Dieta Figura Monika Koźlakiewicz

Kiedy trenujesz a waga nie spada…

Osoby intensywnie ćwiczące, prędzej czy później doświadczają braku efektów w chudnięciu. Po utracie kilku kilogramów przychodzi moment wyraźnego spowolnienia lub wręcz całkowitego zablokowania postępów, co oczywiście jest źródłem silnych frustracji  i bywa demotywujące.

Skąd bierze się to zjawisko i jak sobie z nim poradzić opowie Monika Koźlakiewicz – dietetyk Cateringu Dietetycznego DIETA FIGURA.

To co postrzegamy jako stagnację nie zawsze nią być musi. Często bowiem spowolnienie tempa spadku masy ciała związane jest z przyrostem … tkanki mięśniowej. Oczywiście zjawisko to występuje jedynie u osób trenujących i nie stosujących zbyt restrykcyjnych diet.

Jednak jeśli zatrzymanie spadku masy ciała nie ma nic wspólnego z przyrostem masy mięśniowej czy spadkiem udziału tkanki tłuszczowej, a my nie robimy sobie odstępstw od diety należy tematowi przyjrzeć się uważniej.

Dlaczego waga się zatrzymuje?

Jeśli tak się dzieje pod lupę musi trafić nasz program żywieniowy. Czy aby nie pochodzi z wyczytanej gdzieś w kolorowej prasie lub internecie diety cud? Musimy się dowiedzieć: czy nasza dieta jest dobrze zbilansowana pod względem udziału makroskładników – czyli udziału białek, węglowodanów i  tłuszczy.

Ponadto za zjawiskiem stagnacji stać mogą niedobory witamin, które są niezbędne do prawidłowej pracy enzymów biorących udział m.in. w procesie pozyskiwania energii z kwasów tłuszczowych.

Co zrobić, żeby waga ruszyła?

Jeśli nie mamy wiedzy i umiejętności w przygotowaniu dobrze zbilansowanej diety warto skorzystać z pomocy dietetyka lub zamówić odpowiedni program żywieniowy z naszego cateringu. Wtedy łatwiej będzie osiągnąć zamierzone efekty i cieszyć się dobrą formą i nową sylwetką.

Tagi: dlaczego warto korzystać z cateringu dietetycznego, zbilansowana dieta, problemy ze spadkiem wagi podczas diety, zbilansowana dieta na spadek wagi